Dlaczego aplikacje do randkowania to nie jest dobry sposób na szukanie partnerów?

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się nawet utopijna – piszesz z kim chcesz przez internet, później umawiasz się na randkę, następnie (jeśli wszystko dobrze pójdzie) to zostajecie parą. Szybko, prosto i przyjemnie prawda? Niestety zawsze tak jest, że w założeniu wydaje się nieźle, a prawda często bywa zupełnie inna. Dlaczego więc randkowanie przez aplikacje to nie jest dobry pomysł?

Nadmiar wyboru

Nie da się ukryć, że często pierwszą rzeczą, jaka może zaszkodzić ci,  to ogrom wyboru. Tu pojawia się na tinderze taka albo inna panienka, później przeskakujesz na badoo aby umawiać się na szybki numerek lub sex kamerki, a później koniec końców nie wiesz już co jest czym, ponieważ dałeś się złapać w wir szybkiego randkowania. Choć z drugiej strony może być jeszcze gorzej, ponieważ jeśli jesteś niewyjściowej urody, to masz małe szanse na to, że ktokolwiek cię zauważy.

Brak elastyczności

Większość osób na tych aplikacjach jest wręcz płytka, ponieważ zawsze patrzą tylko na siebie, bo miłość jest przecież drugorzędna. Nic dziwnego, że ci ludzie nie mogą dłużej trzymać kogoś z kimś, ponieważ nigdy nie patrzą na to, co jest naprawdę konieczne – w końcu miłość to nic innego jak kompromis między sobą a partnerem, a nie tylko myślenie o sobie. Egoizm jest zwykle niczym innym jak szybkim seksem z kilkoma lub kilkunastoma partnerami, a w końcu o dziecko w dzisiejszych czasach nie jest trudno…

Brak fizycznego kontaktu

Brak fizycznego kontaktu to często bardzo duży mankament takich aplikacji, bo to sprawia, że rozmowa jest bardzo delikatna i może się zakończyć w dowolnym momencie z powodu kaprysu tej lub innej osoby. W tym przypadku najgorzej wypadają mężczyźni, bo kobiety mogą w każdej chwili rozmawiać z kilkunastoma osobami, co w rzeczywistości stawia mężczyzn na krawędzi spektrum na takich aplikacjach. Mimo to jednak z powodu pandemii to jest aktualnie jedyna opcja na randkowanie. Dlatego chociaż Internet nie jest najlepszą opcją na randki, zawsze warto spróbować, bo w końcu teraz nie masz innego wyjścia.

Brak spotkań

Co ma to do aplikacji randkowych? Otóż jest to hipotetyczne rozwiązanie tego problemu. Oczywiście większość spotkań grupowych jest odwołana, więc nie zdziw się, gdy zbierzesz grupę przyjaciół gdzieś na spotkanie i to nie dojdzie do skutku. Trudno jest znaleźć miejsce, w którym można by się z kimś swobodnie spotkać, więc nie spodziewaj się dobrej okazji do spotkania się z kimś wyjątkowym, podczas gdy pandemia nadal się rozprzestrzenia. Na pewno łatwiej będzie znaleźć partnerów po pandemii, bo ludzie będą bardzo chętni do budowania relacji, nie mówiąc już o kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego jeśli nie jesteś teraz pod presją, aby to zrobić, możesz chwilę poczekać i spróbować ponownie po zakończeniu pandemii. 

1 / 5. Ocen: 1

Seks filmy

Back to top button