Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Mówi się, że często ludzie dowiadują się o tym, że ich związek jest toksyczny wtedy, kiedy już jest po nim. Jednakże pewne oznaki, które można już zaobserwować na samym początku, są w stanie nam zobrazować, czy ten związek, będzie toksyczny czy też nie, ale o tym już za chwilę!

Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Oznaki toksycznego związku

Pierwszą, dość łatwo zauważalną ,,czerwoną flagą” jest na pewno to, jak szybko nasz nowy partner przechodzi z jednej ,,bazy” do drugiej, czyli na przykład po kilku spotkaniach (z seksem) chce poznać twoich rodziców, a po roku, dwóch chce wziąć z Tobą ślub. Taki ,,pośpiech” jest najczęściej przyczyną tego, że nasz partner chce od czegoś/kogoś uciec jak najszybciej, i chce nas w tym celu wykorzystać.

Kolejną, dość późną oznaką na pewno jest to, że niektóre osoby po prostu nie potrafią odejść. Zrobią wszystko, aby związek przetrwał, ponieważ bardzo boją się opuszczenia i samotności, których doświadczyły już w domu rodzinnym. Nisko siebie cenią i nie wierzą, że zasługują na szczęście, przez co gdy tylko uda im się ,,złapać” partnera, starają się go jak najszybciej ,,zaobrączkować” oraz starają się przejąć nad nim kontrolę. Jeśli jednak to im się nie uda, ponieważ ofiara zorientowała się co się święci, najczęściej starają się o to walczyć, a odpuszczają dopiero tylko wtedy, kiedy ktoś dobitnie im przekaże to, że ich już nie chce. Tak naprawdę może być to okazane przez dowolny sposób, czyli na przykład zdradę, zerwanie kontaktu, bądź inne.

Co zrobić, kiedy znajdziesz się w toksycznym związku?

Przede wszystkim zastanów się, czy na pewno chcesz być w takim związku nadal, czy podejmiesz się próby ,,naprawy” takiej osoby. Pamiętaj o tym też, że nie zawsze pojawienie się ,,czerwonej flagi” oznacza to, że masz wymówkę do ucieczki. Przecież każdy ma prawo czuć się gorzej, a jeśli zechcesz znaleźć sobie kogoś, kto jest ,,idealny” – to kup sobie lalkę. Niestety, ale związek, nieważne jaki, to ciężka praca, dlatego też dobrze zastanów się nad tym, czy chcesz go kontynuować, czy zakończyć.

źródło: https://tv-porno.pl

0 / 5. Ocen: 0

Seks filmy

Back to top button