Najczęstsze powody, dla których dobre związki się rozpadają

Czy dobre związki też mogą się rozpaść? To pytanie zadaje sobie sporo par, ponieważ każdy, chciałby aby jego związek przetrwał każdą próbę. Jednakże zawsze istnieje to ziarenko niepewności, dlatego też dziś – przedstawimy wam powody, dla których pozornie idealne związki, mogą się rozpaść. 

Jak temu zapobiec?

To pytanie zapewne zadaje sobie mnóstwo osób już na starcie, dlatego też postaramy się na nie odpowiedzieć jako pierwsze. Odpowiedzią tu jest na pewno otwarta rozmowa z naszą drugą połówką. Oczywiście musimy wysilić się nawzajem na tyle, żebyśmy byli w stanie zrozumieć, o czym nawzajem mówimy i czy się w ogóle słyszymy. Świadomość w dobrym związku możemy rozwijać sami lub w gabinecie terapeutycznym – wybór, to kwestia tego, jak bardzo nasza przeszłość była skomplikowana i na ile potrafimy mieć dystans do siebie, żeby móc dostrzec własne słabości, aby dokonać zmian. Życzliwość jest tutaj jednak niezbędna do jakiegokolwiek porozumienia. Bo jeśli kierują nami pozytywne, płynące prosto z serca uczucia, jeśli jesteśmy empatyczni i uważni – mówiąc krótko, jeśli kierujemy się miłością, możemy nawet w najtrudniejszej kłótni uniknąć posądzania o złe zamiary.

Co może powodować pęknięcie?

Jedną z przyczyn rozpadu dobrego związku może być to, że nie chcemy ujawnić własnych potrzeb, czyli nie jesteśmy w stanie otworzyć się na drugą osobę. Innym problemem może być również, że sex coraz bardziej lubimy oglądać sex filmy dla dorosłych. Jednakże wróćmy do tematu, nie odkrywamy się, bojąc się odrzucenia i nie mówimy szczerze, czego potrzebujemy. Zwłaszcza, że mamy zazwyczaj przekonanie, że jeżeli ta osoba nas kocha i my jesteśmy dla niej naprawdę ważni , to ona powinna wiedzieć, czego potrzebujemy. Powinna więc wcześniej zauważyć, co się dzieje i wykonać ruch zanim cokolwiek skomentujemy. Dopiero wtedy to się liczy, i dopiero wtedy jest to prawdziwa miłość i autentyczne zainteresowanie. Jeżeli tak się nie dzieje, oznacza że nie jest to prawda, a nasz związek jest najzwyklejszym żartem dla tej osoby. Dlatego też, niektórzy dochodzą do konkluzji, że nie tylko nie warto mówić o własnych potrzebach.

Jakie jeszcze są inne powody, dla których nasz związek może się rozpaść?

Nierealistyczne oczekiwania mogą oznaczać koniec związku, nawet przed tym jak się on na dobre rozpoczął. Najczęściej jest tak, że oczekujemy, że nasz partner będzie zawsze myślał o naszych potrzebach, że w związku idealnym nie ma miejsca na inne zachowanie, jednakże czasem okazuje się, że nasz partner nie zamierza bądź nie chce spełniać naszych oczekiwań. 

Tags

Seks filmy

Back to top button
Close