Przygoda na jedną noc – co warto o niej wiedzieć?

Każdy z nas posiada potrzeby seksualne, które wymagają rzecz jasna zaspokojenia. Masturbacja to tylko jedna z możliwości. Nawet jeśli nie pozostajemy w związku, możemy zrezygnować się na sex. Trzeba jednak mieć świadomość tego, w jaki sposób przygotować się do takiego niezobowiązującego spotkania erotycznego. Najważniejsze jest oczywiście to, aby zadbać o swoje własne bezpieczeństwo.

Przygoda na jedną noc – co warto o niej wiedzieć?

Zabezpieczenie to podstawa

Uprawianie sexu zawsze powiązane jest z ryzykiem zapłodnienia. Jeżeli zaś zależy nam na zbliżeniu bez żadnych zobowiązań, zrozumiałe jest to że nie chcemy zajść w ciążę. Zarówno panie, jak i panowie powinni pomyśleć o stosownym zabezpieczeniu. Najskuteczniejszą metodą antykoncepcji są rzecz jasna tabletki hormonalne. Prawidłowo użytkowane prezerwatywy także powinny zapobiec ciąży. Niemniej jednak, tabletki nie okazują się skuteczne jako prewencja chorób wenerycznych. Jeśli zatem interesuje nas sex bez zobowiązań, uprawiajmy go z prezerwatywą nawet wtedy, gdy kobieta zażywa doustne środki antykoncepcyjne. Ważne jest jednak to, aby prezerwatywy posiadały odpowiedni rozmiar. Jeżeli jedno z nas ma uczulenie na lateks, zdecydujmy się na prezerwatywy bezlateksowe. Na szczęście, można znaleźć je w niemal każdej aptece, a także w sex shopach. Jeżeli chcemy mieć jeszcze większą pewność co do tego, że unikniemy niechcianej ciąży, możemy zainwestować w preparat zawierający środki plemnikobójcze. Zazwyczaj mają one formę żelu.

Lubrykanty i gadżety erotyczne

Jeżeli zależy nam na nocy pełnej wrażeń, możemy zwrócić uwagę także na różnego rodzaju gadżety erotyczne. Wydaje się, że są one całkiem dobrym wyborem dla osób, które lubią nowe wyzwania i nie znoszą nudy. Sex bez zobowiązań z erotycznymi zabawkami musi jednak odbywać się za obopólną zgodą. Jeżeli zdecydujemy się na ostrzejsze zbliżenie z kajdankami i pejczami, ustalmy jakieś hasło bezpieczeństwa. Nie zapominajmy również o lubrykancie. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które się stresują. Nadmierne napięcie emocjonalne może bowiem sprzyjać suchości pochwy. W sklepach znaleźć można zarówno naturalne, jak i smakowe lubrykanty. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Decydując się na sex bez zobowiązań, weźmy pod uwagę także to, że możemy się zakochać! Podczas zbliżenia i orgazmu, wydzielają się bowiem hormony przywiązania, takie jak na przykład oksytocyna. Warto byłoby zatem zrobić wszystko, aby uniknąć uwikłania się w jakąś relację, która nie ma zbyt wielkich szans na kontynuację. Na sex bez zobowiązań na pewno nie powinny decydować się osoby, które poszukują aktywnie drugiej połówki. Mogą one bowiem zbyt mocno zaangażować się emocjonalnie. Tymczasem druga osoba może wcale nie mieć ochoty na randkowanie i bliższe poznawanie się. Dobrym pomysłem może okazać się rozmowa o wzajemnych oczekiwaniach. Dość bezpiecznym rozwiązaniem może okazać się także jedno spotkanie na sex. Im więcej spotkań z jedną i tą samą osobą, tym bardziej rośnie bowiem ryzyko zaangażowania się pod względem emocjonalnym. 

1 / 5. Ocen: 1

Seks filmy

Back to top button