Zdrada – czym jest i dlaczego zdradzamy?

Na świecie istnieją zwierzęta, które regularnie się zdradzają, ale również i takie, które łączą się w pary raz na całe życie. Co to ma do ludzi? Otóż my też jesteśmy zwierzętami a sama zdrada jest z jednej strony naturalną koleją rzeczy, ale z drugiej strony bardzo nas to krzywdzi i nawet może sprawić, że nigdy więcej nie pokochamy. Dlaczego więc ludzie się zdradzają?

Caucasian couple lying on bed together sex concept

Czym jest pojęcie zdrady?

Zdrada to nic innego jak seks lub flirtowanie z kimś, kto nie jest naszym partnerem, całowanie lub nawet i romans – czyli nawiązywanie więzi seksualnej bądź emocjonalnej z kimś innym. Niektórzy zdradzają z tego powodu, iż nie jest im dobrze w aktualnym związku – inni z tego powodu, że nie mają nic lepszego do ,,roboty” i czują się po prostu lepsi od innych, dlatego też dopuszczają się zdrady.

Jak uniknąć zdrady?

Tak naprawdę czysto teoretycznie nie da się uniknąć zdrady. Porozmawiaj ze swoim partnerem z wyprzedzeniem o granicach związku, swoich potrzebach i innych sprawach, aby nie rozczarować się w przyszłości. Zwykle jednak nie omawiamy takich ogólnych problemów, zwłaszcza gdy jest dobrze i dopiero budujemy wspólną więź. Jednak im szybciej zrozumiesz swoje preferencje i definicję zdrady, tym lepiej. Przecież fakty mogą wskazywać, że mamy bardzo różne poglądy na temat wierności i najlepiej jest się wycofać lub ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Komunikacja jest niezbędna. Kiedy to się nie powiedzie, się rozstać, niż zdradzać, ponieważ tak naprawdę zdrada jest czymś o wiele gorszym od rozstania, prawda?

Czy masturbacja też jest formą zdrady?

Wiele par uważa, że masturbacja jest formą zdrady. Nic bardziej mylnego, ponieważ masturbacja jest o wiele lepszym wyjściem od zdrady, poza tym pomaga nam ,,odsapnąć” od aktualnego ,,standardu” przez co na nowo możemy zauważyć to, że nasz partner jest czymś wyjątkowym. Oczywiście nie możemy się spodziewać tego, że nasz partner będzie wyglądał jak te panie lub panowie, które zamieszczają swoje filmy dla dorosłych w internecie – w końcu zawsze znajdzie się ktoś lepszy, ale również i gorszy, prawda? 

Jest to również rozwiązanie, gdy partner nie ma czasu. Dlatego masturbacja nie zagraża związkowi, chyba że jest czynnością powszechną i sprawia, że życie seksualne partnera jest lepsze. Jeśli chodzi o fantazje erotyczne – ciężko jest kontrolować myśli innej osoby, a czasem lepiej, aby coś stało się głowie, zamiast dopuszczenia się zdrady, prawda? 

0 / 5. Ocen: 0

Seks filmy

Back to top button