Związek – dlaczego tak często w nim są wzloty i upadki?

Ten, kto nie doświadczył nigdy kłótni w związku, tak naprawdę nigdy w takowym nie był. Nie da się żyć w parze bez konfliktów, jednakże to, jak je rozwiązujemy, może zmienić kondycję naszego związku. Jak więc sprawić, aby twój związek był lepszy? Czytaj dalej, a się na pewno przekonasz…

Przede wszystkim – konfikt interesów

Nie da się ukryć, że zawsze w każdym związku są dwie strony – jedna może czegoś chcieć, podczas gdy druga nie ma na to ochoty. Często to jak z ochotą na sex i różne inne igraszki. Kluczem do takiej sytuacji, jest zawsze kompromis. Bez niego, nigdy nie dojdzie do porozumienia. Wiele par tak naprawdę czasami nigdy nie dochodzi do kompromisów, z racji tego że jedna bądź druga strona nie ma ochoty odpuścić, co jest oczywiście błędem. Naturalnie nie powinno również w związku być tak, z racji tego że balans sił wtedy się zmieni – co może doprowadzić do rozpadu takiego związku. W perfekcyjnym świecie rozkład sił wynosiłby około 50:50 – jednakże z drugiej – takiej możliwości zazwyczaj nie ma. Dlatego też pamiętaj o tym, aby starać się uświadomić partnerowi, że jesteś skłonny/a na ustępstwa, ale musicie spotkać się ,,w połowie”. Aktorka grająca dr. Cuddy z serialu Dr. House bardzo fajnie to zobrazowała, mówiąc, że związek to wspólne cierpienie, gdzie obie strony starają się wspierać siebie nawzajem. 

Wzloty

Kiedy następują wzloty w związku? Najczęściej jest to wtedy, kiedy jedna ze stron ma szczęście, czyli dostaje podwyżkę, kupuje nowy samochód, bądź też funduje drugiej osoby wyjazd gdzieś. Naturalnie najczęściej wzloty nie trwają długo, ponieważ jeśli przyzwyczajamy drugą stronę do tego, aby była ,,rozpieszczana” to bardzo często możemy się na tym przejechać. 

Upadki

Najczęściej zdarzają się one w tych sytuacjach, kiedy odkryjemy zdradę, bądź to że nas partner obgaduje za naszymi plecami. Naturalnie nie są to jedyne przypadki, ponieważ przyłapanie partnera na kłamstwie też często jest czymś, co może sprawić, że nasza relacja się pogorszy. Często na upadek związku wpływa brak komunikacji, lub też niewłaściwa jego forma. Dlatego też aby temu zapobiec, zawsze staraj się rozmawiać z partnerem w taki sposób, aby nie było między wami nic niedopowiedzianego, bo może to tylko pogorszyć wasze wspólne relacje.

Jakie są sposoby na to, aby w waszym związku było lepiej?

Na pewno częste, I szczerze rozmowy. Wyrzucenie z siebie wszystkiego tego, co nie podoba nam się w naszym partnerze, co nas doprowadza do szału, oraz próba zmiany tego na lepsze. Każdy w związku robi coś, co denerwuje drugiego partnera, ale jeśli będziemy to przed nim ukrywać, to pewnego dnia po prostu nie wytrzymamy, I wygarniemy mu wszystko to, co nam się w nim nie podoba. To bardzo źle, ponieważ zaskoczony partner może również odpowiedzieć tym samym – no I w tym momencie mamy już po związku, a jeśli jest to dla nas wartościowa osoba, to na pewno później będziemy tego żałować, prawda?

0 / 5. Ocen: 0

Seks filmy

Back to top button