Jak się zabezpieczać

Antykoncepcja to bardzo ważny temat, który nigdy nie powinien być lekceważony, jednakże dopiero ostatnio zaczyna być o tym głośno, z racji tego że nasze pokolenia dopiero teraz są w stanie nieco bardziej otworzyć się na dobrodziejstwa nauki, przez co będą oni w stanie uniknąć niechcianej ciąży, oraz czerpać przyjemność z seksu, bez ryzyka chorób, bądź ciąży. Jakie więc są najpopularniejsze na świecie metody antykoncepcji?

Prezerwatywy

Prezerwatywa jest najpopularniejszym i zarazem jednym z najstarszych sposobów na zabezpieczenie się w trakcie seksu. Przy prawidłowym zastosowaniu ochroni was nie tylko przed przypadkową ciążą, ale również przed chorobami wenerycznymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli partner także jeszcze nie współżył płciowo, nie oznacza to, że jest zdrowy. Na przykład chorobą wywołaną wirusem HIV można zarazić się w czasie przetoczenia krwi. Do wad prezerwatyw można zaliczyć to, że stosunek z zabezpieczeniem przez prezerwatywę może być bardziej bolesny lub nieprzyjemny, bowiem źle dobrana prezerwatywa zmniejsza doznania jakie odczuwa partner.

Tabletki antykoncepcyjne

Wiele młodych kobiet decyduje się na stosowanie tak zwanych tabletek ,,antykoncepcyjnych”. Ich główną zaletą jest wysoka skuteczność w zapobieganiu ciąży – przy regularnym dawkowaniu wynosi ona ponad 99%. Ich zdecydowaną wadą jest jednak zaburzenia w równowadze gospodarki hormonalnej kobiety. Mają one wiele efektów ubocznych, na przykład wahania wagi, problemy dermatologiczne lub bóle głowy. Nie mówiąc już o tym, że jeśli kobieta po jakimś czasie zechce jednak zajść w ciążę, to musi odbyć zazwyczaj dwa razy dłuższy od czasu stosowania hormonów okres, gdzie nie przyjmuje leków, co wiąże się z efektami ubocznymi, gorszymi od opisanych wyżej, nie mówiąc już o ogólnych problemach z płodnością. Przykładowo, jeśli oglądamy polskie porno, to możemy zauważyć, że wykorzystanie prezerwatyw w nich jest znikome, bo wiele aktorek właśnie korzysta z tego sposobu, z racji wygody i łatwości w stosowaniu.

Seks przerywany

Najpopularniejszą ,,metodą” antykoncepcji wśród młodych ludzi jest stosunek przerywany, jednakże poleganie na tym sposobie może być zgubne, gdyż nie jest to niezawodny sposób. Zaleca się, żeby łączyć go z innymi środkami antykoncepcyjnymi, na przykład prezerwatywami. 

0 / 5. Ocen: 0

Seks filmy

Back to top button