Dlaczego zdrada jest coraz częstsza w naszych czasach?

Natura sprawiła, że nasze zwierzęce instynkty mówią nam, że powinniśmy starać się o to, aby mieć jak najwięcej potomstwa. W naszym społeczeństwie oczywiście nie jest to zbyt akceptowalne, jednakże ostatnimi czasy,  i tak coraz większa liczba osób się zdradza. Dlaczego więc wskaźnik zdrad i rozpadów małżeństw ciągle rosną?

Dlaczego zdrada jest coraz częstsza w naszych czasach?

Dlaczego ludzie dopuszczają się zdrady?

Niektórzy ludzie mimo posiadania partnera, chcą mieć ich po prostu więcej, więc czasami zdarza się i tak, że lubią nawet wysyłać do innych swoje sex fotki, lub też inne materiały porno. Jednakże wracając do tematu, zdrada stała się tak bardzo popularna, ponieważ nie jest przez większość osób moralnie akceptowana przez co uzyskała ona status ,,zakazanego owocu” – co kusi tak wiele osób do zdradzenia swojej drugiej połówki.

Zdrada to nic nowego

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie się zdradzają, może to być na przykład niezadowolenie ze związku, chęć zmiany partnera bądź też ,,znudzenie się” partnerem. Często osoby zdradzające nie myślą również o tym, że u ich partnera może się pojawić się trauma kiedy dowie się ona o zdradzie, ponieważ podstawowe założenia dotyczące związku zostały naruszone, takie osoby przestają wierzyć, że partner zapewni im miłość i bezpieczeństwo. Zamiast tego myślą, że może im jedynie zadawać ból. Wracając do samej istoty zdrady, pamiętajmy o tym, że zwierzęta wielu przeróżnych gatunków nie uznają pojęcia zdrady. Istnieje wiele gatunków, które po prostu każdego roku posiadają innego partnera, i jest to w pełni normalne. Jedynie niektóre zwierzęta, takie jak na przykład wilki łączą się w pary na całe życie, więc można tu równie dobrze powiedzieć, że każdy gatunek rządzi się swoimi prawami.

Poczucie triumfu nad innymi

Ludzie posiadają z jednej strony bardzo złożoną strukturę socjalną – a drugiej bardzo prymitywną. Jedną z kwestii, które wiele osób nie jest w stanie dostrzec w zdradzie to to, że ludziom którzy posiadają więcej niż jednego partnera wydaje się, że awansowali oni w społeczeństwie, ponieważ są na tyle atrakcyjni, bogaci bądź mądrzy, aby mieć więcej niż jednego partnera. W rzeczywistości jednak tacy ludzie są piętnowani i wyśmiewani przez resztę społeczeństwa. Dlatego też jak sami widzicie – zdrada ma wiele punktów, oraz kusi ciekawymi przeżyciami, jednakże w konsekwencji możemy stracić nawet swoją prawdziwą miłość, ponieważ rzadko zdarza się, że druga połówka będzie w stanie wybaczyć nam swoją zdradę.

0 / 5. Ocen: 0

Seks filmy

Back to top button